Paletleme robotu ve istifleme robotu  Endüstride en çok tercih edilen robotik alandır. KUKA  paletleme robotu çözümleri ile uygulamayı kolaylaştırarak hızlıca devreye alınmasını sağlıyoruz.

          Paletleme robotu sistemi tasarımında , sistemde kullanılacak doğru robotun seçimi  hız ve verim için önemlidir , paletleme  robotunun programının , ürün alma ve koyma işlemlerini mümkün olduğunca hızlı yapacak şekilde yazılmış olması gerekmektedir.Robot önemlidir ancak  ,  yan ekipmanlar (mekanik aksamlar ) doğru tasarlanmadı ise , robotun hızı artık bütün önemini kaybeder. Ürüne özel gripper tasarımı ve gripperda kullanılacak vakum jeneratörü , blower , vakum pompası , vakum pedleri, pnomatik piston ve tutucuların doğru şekilde seçilmesi ve tasarlanması robot seçiminden daha önemlidir.Bu işlemler doğru yapıldığında paletleme robotu veya istifleme robotu yatırımı kendini kısa sürede telafi edecektir.

Opsiyonel olarak sunulan , otomatik palet besleme sistemi , olası hata ve aksaklıklar için bufferlama sistemi , paletleme robotu sistemlerinin opsiyonel ama özellikle tavsiye edeceğimiz noktalarıdır.

Tüm bu işlemlerin yanında Personel güvenliğini maksimumda tutmak uygulamada atlanmaması gereken en önemli faktördür.

Uygulamaya has çalışma ortamına en uygun paletleme robotunu seçerek , en yüksek performansı en ekonomik yapıyla sağlayacak sistemi  , robotun çalışacağı diğer

makine ve mekanik aksamlarla birlikte tasarlayarak , komple anahtar teslim robotik çözümler üretiyoruz.

 

 

 

1300 KG Taşıyacak Kadar Güçlüyüz

  • Yüksek Ağırlık ve Erişim

    1300 kg ve 3200 mm erişim ile en zor işleri kolayca çözüyoruz.
  • Minimum Çevrim Süresi

    Sadece ağır yükleri kaldırmak yetmez aynı zamanda , üretim hızını düşürmeden çalışıyoruz.
  • Paletleme Uygulaması için en doğru robot

    10 dan fazla paletleme robot çeşidiyle , uygulama için en doğru robotu seçerek sistemi tasarlıyoruz.